Válasz Mukk üzenetére ("Én sem éreztem az iróniát. Sze...")
2023-08-22 16:27:51
Na, hála istennek. Meg is látogatom a tevét, már elég éhes lehet szegény...
Köszi! :)
Desideria al Sahib Sheik
Válasz Fari Pupu üzenetére ("Remélem megszűnik egyszer, s m...")
2023-08-22 09:58:17
Ha ez a vágyad, hogy eltemesd a tevédet, miért nem teszed meg és miért nem lépsz tovább? Nem tart, gondolom, a fejedhez senki fegyvert, hogy kötelezzen a tevézésre.
Az én reményem nem ez.
Desideria al Sahib Sheik
2023-08-21 13:33:13
A Teveclub másnak sem elérhető? Napok óta nem tudok belépni az oldalra... :(
Desideria al Sahib Sheik
Válasz dodohaver üzenetére ("Mit jelent az,hogy nedvességta...")
2023-08-16 18:19:11
Semmit. Nedvességtartalom akart lenni. Elgépeltem. Elnézést kérek. :(
Csabi, törlöd a feladványt, vagy elfogadod teljesértékű helyes megoldásnak a megoldásokat? Köszönöm szépen!
Desideria al Sahib Sheik
2023-07-22 08:12:24
Basszus, Dalmaxx. Áruld már el a titkot, légyszi, hogy hogyan csinálod....
Amúgy nagyon gratulálok!!!
Desideria al Sahib Sheik
2023-07-04 08:26:49
A mai Napi kvíz 2. kérdésére 2 válasz is jó, ha lehet hinni az irodalomtörténeti forrásoknak... :)
Valóban. Az első és a harmadik kép a Csajok hajnalig filmből van, a második pedig a Lánybúcsúból.
Desideria al Sahib Sheik
2023-06-24 19:01:52
Csak nekem ellentmondásos a mai számfejtő? :(
Javítom: tettem be egy plusz sóhajt (vesszőt) a huszadik olvasas után, és így már értelmezni tudtam. :o))))
Desideria al Sahib Sheik
Válasz Desideria al Sahib Sheik üzenetére ("Nálam telefonról most működik....")
2023-06-21 16:43:49
Helyesbítek: az oldal megnyílik, tevézni lehet, de a tevetulajdonosi adatlapokra rákattintva azt írja ki, hogy "Türelem! Az oldal karbantartás alatt áll."
Desideria al Sahib Sheik
Válasz Tettike üzenetére ("Másnál sem nyitja meg a böngés...")
2023-06-21 16:38:38
Nálam telefonról most működik. :)
Desideria al Sahib Sheik
2023-06-12 10:17:03
A "hivatalos" magyar helyesírás szerint a mai Nyelvész 3. szavánál nincs a lehetőségek között helyes opció.
Csak jelzem. :)
Desideria al Sahib Sheik
Válasz kismarcipán üzenetére ("Rákóczi Ferenc brigadérosa
m...")
2023-06-02 16:26:34
És tényleg. Mind a kettő igaz, csak nem ugyanarra az Ocskay-ra?
Desideria al Sahib Sheik
Válasz kismarcipán üzenetére ("a kvízt én is elovastam, de az...")
2023-06-02 13:30:06
Most megint megcsináltam a "Soha többé" kérdéskört, és most részben más kérdéseket kaptam. Ocskayról szóló kérdést most sem kaptam. Mi volt a két lehetőség, emlékszel még?
Desideria al Sahib Sheik
Válasz Prof. Angyalka üzenetére ("Itt volt a válasz is bejelölve...")
2023-06-02 09:08:43
Köszi. :))) (Bár a kérdéses kérdést nem találtam meg, mert a "Soha többé" témát kattintottam végig, abban nem volt, a többit meg csak regisztráció után engedte volna. De jelentősége nincs, amúgy is elhittem, hogy a forrásodnak megfelelően jelölted. :) )
Végül amúgy elolvastam magát az 1920-as törvénycikket is. Ha tényleg a kvíznek van igaza, a törvénycikk szövegének megfogalmazása elég sunyi. Végig "hallgatókról" van benne szó. Az egyetlen utalás a "hímnemre" a 3.§ végénél van, ahol az "ifjak arányszámáról" beszél. (Bár az "ifjak" kifejezés ugye a "fiatal" szinonimája.)
Desideria al Sahib Sheik
2023-06-01 12:26:30
Az 2023-05-30-i Napi kvíz első kérdésével kapcsolatban szeretnék kis segítséget kérni. Prof. Angyalka, megadnád a forrást, ami alapján a választ megjelölted? Köszi szépen!
Én csak olyan forrásokat találtam, amely alapján nincs információ arra, ami helyesnek lett jelölve... :/
1. Kiket érintett az 1920-as Numerus Clausus törvény Magyarországon?
- zsidókat
- nemzetiségeket ( köztük zsidókat is)
X nemzetiségeket( köztük zsidókat is),és a nőket, vallástól, nemzetiségtől függetlenül
- -
Desideria al Sahib Sheik
Válasz 2osztály üzenetére ("engedjük el, az eredeti felada...")
2023-05-15 20:21:15
Oké.. Köszi. :D
Desideria al Sahib Sheik
2023-05-15 11:58:26
A mai számfejtővel van egy kis gondom: ha a feladat szövegét pontosan értelmezzük, akkor nem egész szám lesz a végeredmény...
Vagy engedjem el, hogy most 2023 van? :D
Desideria al Sahib Sheik
Válasz Tehetséges Vehemencia üzenetére ("Kedves Réka! Elfogadod a tegna...")
Köszi!
Bevallom, én gondoltam rá, hogy nem lehet ugyanaz, mint az anagramma, de aztán a lustaság győzött: nem gondolkodtam tovább, hogy még mi lehet... :)
Desideria al Sahib Sheik
Válasz Tehetséges Vehemencia üzenetére ("Igazad lett. :) Réka, elfogadn...")
Válasz Mukk üzenetére ("Kedves Desideria al Sahib Shei...")
2023-02-15 09:08:06
Elfogadtam. :)
(Elnézést, hogy csak most.)
Desideria al Sahib Sheik
Válasz Prof. Angyalka üzenetére ("Persze. Bocsi a késő válaszért...")
2023-01-15 14:30:15
Köszi! :)
Desideria al Sahib Sheik
2023-01-09 13:00:25
Prof. Angyalka, elfogadnád a tegnapi (01.08) Eszperente játékban a mi megoldásunkat is (mozdonyvezető)? Köszönöm szépen!
Desideria al Sahib Sheik
Válasz Prof. Angyalka üzenetére ("Átírtam, a megfejtés ugyanaz. ...")
2022-11-22 13:07:53
Tudtam, hogy kimásoltad, nincs is azzal baj. Tudom is, hogy honnan. :)
Ez a kritika inkább az "egésznek" szólt, a "mai világnak".
Az az igazság, hogy belül folyamatosan sírok. Elég elkeserítő, hogy "helyesírásilag" milyen minőségű szövegek jelennek, jelenhetnek meg akár "hivatalos" "újságíróktól"... :(