|
| Menü |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eddig
került kiosztásra
|
Jelenleg

látogatónk van
|
| | |
| » Idézetek « |
 |
| "Szeretnék jó lenni, mert érzem, hogy a jóságtól jobban vagyok, úgy mint a mellbeteg a fenyőinhalációtól. Jó akarnék lenni. De hát lehet jónak lenni? Mennyire lehet jónak lenni? Úgy nézem, hogy a jóság után szaladok és itt-ott az árnyékába hághatok csak, egy pillanatra. Úgy képzelem, hogy a jóság magasság, és mikor jó szeretnék lenni, akkor lábujjhegyre állok és a felnyújtott kezemmel az eget akarom megfogni. Úgy is képzelem, hogy a tengerbe dugom a karomat és markolászok a vízben a jóság után, pedig a jóság a tenger feneke alatt van elásva." |
Szép Ernő
|
"Minden: JÓ, amit úgy élvezel, hogy másnak nem ártasz vele." |
Fodor Ákos
|
| "Amit ebben az életben magadhoz vettél, mind meghal veled. Csak az ajándékaid élnek tovább." |
Charles Eisenstein
|
| "Mit sem ér a becsületesség, ha fösvénységgel társul, de az emberek sok galádságot elnéznek, ha a tetszetős bőkezűség leple mögé bújik." |
Andreas Capellanus
|
| "Jónak, gyöngédnek, figyelmesnek lenni éppen akkor érdemes, amikor baj van. A szerencsés körülmények között gyakorolt figyelem csupán udvariasság, igazi humanizmussá csak a veszedelmek között válik." |
Kuncz Aladár
|
Rovatfelelős: Desideria al Sahib Sheik
A cikk eddig 26 tagunk figyelmét kötötte le.
|
|
| |